Çocuğunuzun günlük vitamin ve mineral ihtiyacını desteklemek amacıyla sıvı formda lezzetli portakal aromalı multivitamin takviye edici gıdadır.

Kullanım: 4-10 yaş grubu çocukların kullanımına uygundur. Takviye edici gıda olarak günde 10 ml (1 porsiyon=2 ölçek) kullanılması tavsiye edilir. Doktor ve diyetisyeninizin tarif ettiği şekilde kullanınız.

Uyarılar: Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumunda doktorunuza danışınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. İlaç değildir, tedavi amaçlı kullanılmaz.

 

B12 vitamini suda çözünen bir vitamindir. Dışarıdan yediğimiz yiyecekler tarafından vücudumuza girer. Vücutta sentezlenmez
Süt ve süt ürünleri, yumurta, kırmızı et, tavuk, balık özellikle kuzu ciğeri B12 vitamini açısından zengindir.

FAYDALARI
– B12 vitamini hücre yaşlanmasının önüne geçer.
– Sinir hücrelerini onarır ve sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
– Sağlıklı saç, cilt ve tırnak için temel ihtiyaçtır. Yeni hücre üretilmesini ve derinin düzenli olarak yenilenmesini sağlar.
– Vücut enerjisini artırdığı için halsizlik ve yorgunluğun önüne geçer,
– Karbonnidratları enerjiye çevirip şeker kullanımını iyileştirdiği için beynin ihtiyacı olan şeker metabolizmasını düzenleyerek unutkanlığı engeller.

B12 vitamininin aktif formu Metilkobalamin:

– B12 vitamininin siyanokobalamin formunun beyin bariyerini aşabilmesi için karaciğerde B12’nin aktif koenzim formu olan metilkobalamine dönüşmesi gerekmektedir.
Karaciğere ulaşabilen siyanokobalaminin yaklaşık üçte biri geriye eser miktarda siyanür bırakarak metilkobalamine dönüşür.
– Sprey kullanımında B12 kolayca emilip kan dolaşımı ile beyin bariyerine ulaşır.
B12’nin aktif koenzim formu metilkobalamin beyin bariyerini geçerek işlev görmeye başlar.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır